V jak velkém průšvihu jsou altcoiny?

Jak jsem slíbil ve včerejším bitcoinovém updatu, chtěl bych se dnes podívat na trh altcoinů. Překvapivě to nebude článek plný grafů a čar, protože bychom se museli dívat na dominanci BTC atp, kde mi využití klasické TA prostě smysl nedává. (Mimochodem, pokud bychom ji zde měli využít, viděl bych to asi takto )

Místo toho si ale zkusíme trošku zaspekulovat. Budu částečně vycházet z tohoto anglického článku,
Zkusím ho nejdřív shrnout, a poté se podíváme na to, jak tuto teorii můžeme aplikovat na altcoinovou situaci.

V poslední době jsme viděli spoustu altů vybuchovat – a teď nemluvím jen o low capech, ale vzpomeňme si na Tron, Litecoin, Cardano, … všechno se v určitou dobu zdálo nezastavitelné, ale najednou z ničeho nic začaly tyto coiny padat a vypadá to, že už ani nic jiného neumí.

Většině lidí se to zdá jako náhodný odraz, nebo naopak logický, protože byly tak hluboko a všude se přece mluví o tom, jak instituce tajně akumulují, takže to je přeci důsledek.

Když se ale podíváme hlouběji, zjistíme, že to nejsou žádné nové peníze, které by přitékaly do trhu. Je to jen přesun kapitálu z jedné krypotměny do druhé. Takže když rostl Tron, rostl na úkor ostatních. Kapitalizace kryptoměn se nezvyšovala.

Ale co víc, když se podíváme na dobu, kdy tron začal padat, tak přesně v té chvíli začal růst Litcoin (a kapitalizace dále stagnovala)

Co nám to značí? Že peníze se začaly pouze přesunovat z tronu do Litecoinu. A světe div se, ve chvíli, kdy začal Litecoin slábnout, začalo pumpovat Cardano. Možná se ptáte, proč o tom píšu a jak to souvisí s altcoinovým trhem? Pojďme si to hned říct.

Jde o to, že všechno tvoří zdání býčího trhu, ikdyž reálně jde jen o přesun kapitálu. Tím nenarážím na to, jestli jsme na konci bear trendu nebo ne, ale chci říct, že všechen bullish sentiment byl až do 2.4. vytvořený naprosto uměle!

A teď ta důležitá část – nyní se to, co jsme dříve viděli na Tronu, Litecoinu, nebo Cardanu, děje na Bitcoinu. Cena BTC šplhá na nová maxima, zatímco kapitalizace stagnuje. Jde o úplně stejný přesun kapitálu, jen ve větším měřítku.

A přesně tím se dostáváme k odpovědi na původní otázku ohledně altcoinů. Altcoinový trh bude pravděpodobně padat, dokud bude Bitcoin růst. Respektive bude padat právě proto, že bude Bitcoin růst. Stejně jako díky pádu Tronu mohl růst Litecoin, nyní díky pádu altů prosperuje Bitcoin.

A teď nemyslím nějaké drobné výkyvy altů, krátkodobě jsou zralé na korekci nahoru, ale pokud má Bitcoin dále růst, altcoiny za to s velkou pravděpodobností budou platit. A pokud bude Bitcoin padat, pak to pro ně bude ještě o něco horší.

Můžu se plést? Určitě, ale právě na základě toho, co jsem v tomto článku předal si myslím, že altcoinový trh je teď v jedné z nejhorších situací, v jakých vůbec může být.

Ale aby nebylo zbytečně moc pesimismu, v příštím článku se podíváme na to, jak produkce nového USDT působí na cenu kryptoměn, takže aby vám to neuniklo, sledujte Blockspace na Telegramu nebo Facebooku, nebo se rovnou přidejte do Blockspace Premium pro denní analýzy 🙂

    Napsat komentář