Bitcoin – Do začátku týdne s protichůdnými signály?

V nedělní analýze jsem upozorňoval, že při uzavření týdenní svíce pod cenou 8200 USD, vznikne nám struktura Evening star, která ve většině případů označuje jasný vrchol. Týdenní close byl kolem ceny 7640 (všechny ceny jsou ze směnárny Bitmex), takže se tato struktura vrcholu potvrdila.
Hned v pondělí ale trh udělal pullback nahoru a spousta lidí se ptá, jestli je tu stále šance pokračování dolů, nebo jdeme na nová maxima?

V dnešní analýze se podíváme na to, jaký je nejpravděpodobnější další vývoj a které cenové hladiny je potřeba sledovat.

Týdenní graf

Začneme opět u týdenního týdenního grafu – kromě zmíněné evening star nám předchozí týden poprvé od února vytvořil nižší high, a zároveň nižší low, než ten předešlý. Prodejní volume se zvýšilo a dokonce na týdenním grafu máme negativně přkřízený stochastic. Toto by měla být zcela jasná struktura, která nám říká, že každý pullback nahoru by měl být jen pro lepší vstup do shortu.

Otevřít graf

Samozřejmě je vždy potřeba počítat i s možností invalidace, což bychom viděli nad otevírací cenou posledního týdne, tedy nad 8749 na Bitmexu.


Chcete dostávat podobné analýzy každý den? A samozřejmě i na altcoiny? Přidejte se do skupiny Blockspace Premium TA!


Denní Graf

Na denním grafu potvrzuje bearish sentiment také Head and Shoulders pattern – další struktura distribuce. Dříve jsme ale viděli hodně situací, kdy tento pattern jako ukazatel protitrendového pohybu selhal, proto má dle mého menší váhu, takže ikdyž jej zohledňuji, je to jen potvrzení hlavního faktoru – jasné struktury topu na týdenním grafu.

Otevřít graf

8h graf

Nicméně pokud se dále podíváme na nižší časové úseky, tak zde začíná docházet k protichůdným signálům. Od svého vrcholu Bitcoin respektuje modrý trendový kanál vyznačený níže. Během včerejší menší pumpy také došel na jeho rezistenci, kde se zastavil, takže stále jsme v klesajícím kanále, což by mělo znamenat vytváření nižších maxim a nižších minim. Během posledních dní ale vypadá, že Bitcoin stagnuje na podobných cenových úrovních, kde jako support používá rostoucí trendovku vyznačenou bíle.

Otevřít graf


Z tohoto pohledu tedy dává smysl počkat, která trendovka se prolomí jako první. Osobně dávám stále větší váhu pohybu dolů na základě několika fatorů – jedním z nich je struktura na vyšším časovém úseku, dalším například Elliotovy vlny, kde očekávám ještě 5. vlnu dolů. Vzhledem k silně bearish struktuře na vyšších TF bych při prolomení trendové linie hledal prodlouženou vlnu 5 až na 200% extension vlny 1 – to odpovídá targetu kolem 6500, což byl zároveň také 1. target head and shoulders.

Otevřít graf

Nové analýzy najdete vždy nejrychleji na našem Telegramu a Facebooku


Opět – je to jen předpoklad, který se může ukázat jako mylný. Pokud bychom tedy porušili modře vyznačený trendový kanál a posunuli se výše, je také potřeba mít plán. Zde se ale můžeme chytit pouze strktury trhu, což ale bývá často ta nejlepší indikace. Prakticky je vše zaznamenané na následujícím grafu

Otevřít graf

Pokud cenu udrží support kolem 7858-7824, je to velká šance, že se dostaneme na vyšší cenové hladiny. Jako první rezistence je zde 8133-8200 USD. 8200 je zároveň otevírací cena předminulého týdne. Je to tedy důležitá rezistence, kterou nebude jednoduché překonat. Pokud se dostaneme nad ni, je dalším klíčovým bodem 8462-8553 USD.

Na těchto úrovních je uvězněné velké množství longařů, kteří se chtějí dostat z pozic aspoň beze ztráty. Budou tedy uzavírat své pozice na vstupní úrovni – což je velká prodejní síla. Jde tedy opět o velmi silnou hladinu rezistence. Pokud na kterékoli z těchto úrovní dostane BTC silné zamítnutí, jde o signál, že pokračujeme v trendu dolů. Break úrovně 8553 pravděpodobně povede k dalšímu pohybu nahoru nad 8750 USD, a tedy invalidaci evening star.

Shrnutí

Jsem nakloněný dalšímu pohybu dolů, ale pokud bude působit hladina kolem 7850 jako silný support, jsem připravený obrátit sentiment a dívat se na rezistence kolem 8200 a 8450 jako na další targety.


Pro každodenní analýzy celého kryptoměnového trhu se přidejte do skupiny Blockspace Premium TA

    Napsat komentář