Bitcoin – Stále v zelené, nebo přijde korekce?

Ahoj, v dnešním článku se podíváme na dění posledních dnů a týdnů na Bitcoinu. Během zítřka potom vyjde také update na altcoinový trh, takže pokud ještě nesledujete Facebook nebo Telegram Blockspace, můžete se přidat.

Bitcoin má za sebou velmi pozitivní období, kdy během posledních 3 týdnů cena vzrostla téměř o 40% a od prosincového minima dokonce 80%. To je největší nárůst ceny BTC od února 2018, což přivádí k otázkám jako: Je toto konec bear marketu? Budu si moct nakoupit Bitcoin ještě pod cenovkou $4000? A pokud tam spadne, mám ho vůbec nakupovat, nebo čekat další pád?

To jsou otázky, na které všichni známe odpověď s přibližně 50% pravděpodobností, nicméně jsou úrovně, kde se již dokážeme určit s větší jistotou, jestli jde o začátek nového býčího cyklu, nebo je naopak tato možnost ze hry.
Z toho důvodu jsem vytvořil dva scénáře, které mohou sloužit jako taková dlouhodobější “mapa” pohybu BTC. Pokud bude trh respektovat býčí scénář, potom jsme na konci bear marketu. Nicméně pokud půjdeme podle medvědího scénáře, můžeme klidně stále vidět nové minimum ceny. V této chvíli jsou ve hře ale obě varianty a je potřeba sledovat především invalidační levely.

Každopádně, pojďme se podívat na to, co je na grafu dnes a co nás může v dalších dnech potkat. Já vidím toto:

  • Bitcoin se pohybuje v Rising Wedge, což je reversal pattern – signalizuje přicházející otočku dolů
  • Objemy denních svící jsou klesající. Pokud chybí nákupní síla, není v trhu nikdo, kdo by prorazil rezistenci, na které jsme.
  • RSI je už několik měsíců v uptrendu. Dokud to tak zůstává, je trh silný a může pokračovat nahoru. Tento indikátor je ale stavěný na pohyb z překoupené do přeprodané zóny, takže evidentně musí přijít i situace, kdy RSI začne padat. V silných trendech (jako byl tento na BTC) se otočka do downtrendu děje díky medvědí divergenci, která na RSI již vzniká.

Tyto a další indikace mě tedy vedou k tomu, že na BTC uvidíme brzy červená čísla. Věřím, že do té doby ještě můžeme navštívit lehce vyšší ceny (cca 5800), ale jakmile se rozbije supportní trendovka rising wedge, NEBO supportní trendovka RSI, bude to signál k postupu dolů.

Kam? Target samotného Rising wedge v této chvíli vychází na 4800 USD, ale myslím si že je pravděpodobné, že půjde cena otestovat až klouzavý průměr MA200, který nyní máme na ceně kolem 4450 USD. Toto bude zásadní support, který může rozhodnout o dalších pohybech ceny.

Bitcoin je hlavní, ale ne jediná kryptoměna, kterou sledujeme. V příštím článku bych se tedy rád podíval i na to, co můžeme očekávat od altcoinového trhu, který asi většině z nás dělá v posledních dnech vrásky na čele. Pokud nechcete, aby vám tento článek unikl, sledujte Telegram, nebo Facebook Blockspace 🙂

Pro ty, kteří chtějí mít přehled o trhu neustále, dělám i denní analýzy trhu ve skupině Blockspace Premium TA

Napsat komentář