BNB 4 HODL? Určitě?

Binance coin roste! Vůči BTC se dosává na své ATH a k dolaru je už jen 45% pod svým vrcholem. Během posledních 3 měsíců dokázal stabilně vyrůst o 240%. 
Není tedy překvapením, že to láká další a další nákupní sílu. Ale je opravdu smysluplné teď BNB nakupovat? 

Image result for binance

Samozřejmě že ne, na to nepotřebujeme celý článek. Chtěl bych se tu věnovat něčemu jinému. Asi 14 dní zpátky se mě ptal na názor k BNB jeden z členů Premium TA s tím, že vyhlíží nejlepší vstup pro investici. Chtěl by si BNB přidat do dlouhodobého portfolia. 

Při takových investicích samozřejmě chcete kupovat na dně, ale ještě důležitější je fundamentální hodnota coinu. Tu BNB rozhodně má, Binance je dlouhodobě umístěná mezi TOP 5 směnárnami podle volume, vymýšlí nové projekty jako DEX…a projekty, které uvede na svém launchpadu, získají hned obrovskou pozornost trhu. Je to silná firma a Binance coin je do určité míry její akcie. Pokud se firmě daří,  roste i BNB. A to nemluvíme o tom, že mince se pravidelně pálí, proto také zvyšují svoji hodnotu. 

Takže je dobré zařadit BNB do dlouhodobého portfolia? 

Může být, ale zároveň si musíme uvědomovat obrovská rizika. Výše jsem popsal Binance jako obrovskou značku, kterou zná, uznává a hlavně používá téměř každý, kdo obchoduje kryptoměny. A ono to tak i je.

Ale představte si, že bych se vás zeptal rok nazpět, které kryptoměnové směnárny jsou nejdůležitější. Vsadím se, že by mezi nimi byla Coinbase, je to tak? Neustále vymýšleli nové projekty, expandovali do nových zemí a pokud zalistovali novou kryptoměnu k obchodování, během chvilky cena takové kryptoměny vystřelila o vyšší desítky procent vzhůru. Všichni Coinbase uznávali a shodovali se, že to je firma, která má obrovskou budoucnost. 

Image result for deletecoinbase

Pokud jste četli můj E-book o investicích tak víte, že jsem zastáncem cyklů. Věřím, že nejen ekonomika jde v cyklech, ale prakticky všechno. I firmy rostou a upadají v cyklech. Zde to můžete vidět na Coinbase. Ještě před pár měsíci to byla důvěryhodná společnost a dnes se šíří poplašné zprávy o možném prodeji uživatelských dat a FUD o tom, že vám směnárna nedovolí smazat účet.
Má i přesto Coinbase stále sílu? Podívejte se na graf XRP po zalistování před několika dny a uvidíte sami…


Nechceš minout další články? Blockspace najdeš na Telegramu, Facebooku, nebo ti můžu posílat články přímo do Messengeru!


Co to má společného s Binance?

Úplně jednoduše – představte si, že by směnárna Coinbase měla svojí vlastní kryptoměnu. Jak by se asi během poslední doby vyvíjela její cena? Umím si představit že nějak tak, jako cena Tetheru v říjnu 2018, kdy byl internet plný FUDu o Bitfinexu. 

I Binance bude mít momenty, kdy se o ní budou šířit nepříjemné zprávy. A nejde o to, jestli budou pravdivé, nebo ne. Budou ale mít obrovský dopad na cenu jejich akcií, což jsou v tomto případě BNB. 
S Binance je také spjatý její CEO, Changpeng Zhao. Může se třeba stát, že se rozhodne z Binance odejít a prodat firmu, nebo ho například srazí auto. Ceny coinu by se to rozhodně dotklo a ne málo. 

Takže konkrétně BNB je svojí cenou vázaný na Binance i na konkrétní osobu. Jsou doby, kdy se všechno daří a je to vaše výhoda. S tím jde ale i druhá strana mince, a to doby, kdy se nedaří. A takové přijdou. Mám Binance rád, ale to, že přijdou i stinné chvilky, je fakt. Vždy. Myslete na to při svých investicích do kryptoměn typu BNB. 


PS: Opravdu bych byl nerad, kdyby tento článek vyzněl jako hate kryptoměn, které jsou přímo vázané na nějakou firmu nebo osobu…nebo případně hate Binance, to vůbec ne.
Jak jsem psal, je to i výhoda. V určitých chvílích. V jiných je to opět nevýhoda. Jediný cíl tohoto článku je ukázat tyto dvě stránky a předat myšlenky, na kterých se vám budou opět bezpečněji stavět investice a dlouhodobé obchody 🙂

Máš pocit, že trh kryptoměn je jeden velký chaos? Nech si poradit, každé ráno dostaneš čerstvou analýzu na Bitcoin, Ethereum a další coiny přímo do Telegramu 🙂 

    Napsat komentář