Deribit se rozrůstá o ETH trading!

Deribit v posledním týdnu prošel dvěma většími změnami, a to jenom k lepšímu!
Pro ty, kteří neví co je to Deribit – jde o mladšího bráchu Bitmexu, který sice nemá takovou nabídku altcoinů, ale zato je daleko férovější. Například pokud si někam dáte stoploss, potom víte, že vám ho trh opravdu nepřeskočí. 
Stejně tak pokud probíhá nějaký větší pohyb trhu, na Deribitu se do svého účtu přihlásíte a můžete spravovat své pozice. Zní to jako samozřejmost, ale Bitmex má v tomto trhliny, které Deribit dokonale zaplňuje. 

Pokud se o Deribitu chcete dozvědět víc, podívejte se na toto video. 

Pojďme ale ke zmíněným novinkám: 

Graf na trading obrazovce. 

Na Deribitu jsem bojoval s jedním zásadním problémem – že jsem musel odhadovat cenu na základě Bitmexu. Cena BTC se tam ale o pár USD liší. Jsou to řádově jednotky, ale pokud jedete na přesnost, je to problém. 

Graf Deribitu byl k dispozici, ale na jiné záložce, což bylo hodně nepraktické. Nyní přemístili graf přímo do trading rozhraní, takže za mě super změna. Opět – může se to zdát jako jasná věc, ale mějme na paměti, že je to hodně mladá směnárna, vyvíjí se a nějakým způsobem jsem rád, že můžu být u toho 🙂 

Otevření tradingu Etherea

Druhá změna je o něco významnější – Deribit už není čistě BTC směnárna, ale přibyla zde možnost obchodovat také Ethereum vůči dolaru. Aktuálně jsou dostupné pouze perpetual kontrakty a během dneška by měly být přidané také futures. 

Funguje to trošku jinak, než jsme zvyklí z Bitmexu – BTC a ETH účet na sebe nejsou napojené, takže pokud si vložíte na účet BTC, můžete obchodovat pouze BTC/USD. Pro obchodování ETH/USD je potřeba poslat na Deribit Ethereum. 

Zatím si na to zvykám, takže nedokážu říct, jestli se mi to zdá lepší, nebo horší varianta oproti mexu, kde vložíte Bitcoin a můžete s touto hodnotou obchodovat všechny páry. Mezi nevýhody určitě bude patřit složité managování pozic, protože můžete mít 5 subaccounts v rámci jednoho účtu a na každém jak Bitcoinové pozice tak ETH pozice. Pokud budete například chtít hedgovat své pozice, umím si představit, že prokllikávat 10 účty může být otravné.
Na druhou stranu, pokud máte opravdu 5 subaccounts, je to úplně vaše věc a zodpovědnost.

Mně osobně to zatím přijde jako pozitivní změna, protože si velikost marginu pozice musím hlídat jen pro daný účet a danou měnu a ne pro všechny dohromady 🙂 

Pokud chcete vyzkoušet Deribit, můžete pro registraci využít můj refferal link a získat 10% slevu na poplatky. 

Napsat komentář