Investice pro odvážné: Volatilní kryptoměny 101

Přinášíme další díl ze seriálu článků o tvorbě Vašeho portfolia na dlouhodobý HODL! V minulém článku jsme si představili ty kryptoměny, které mají potenciál být spíše méně volatilní, dnes se podíváme na všechny ostatní 🙂 . Nejdříve Vás musím varovat, protože s investicí do těchto kryptoměn je spjaté ještě mnohem větší riziko, než s konzervativní skupinou. Proč do nich tedy investujeme? Dám Vám takový příklad:

Pokud byste si měli vybrat, které akcie mají větší potenciál přes noc zdvojnásobit svoji hodnotu, jestli akcie Applu, nebo akcie Vašeho souseda, který u sebe v garáži provozuje malou neznámou firmičku, které byste si vybrali?

Jestli jste si vybrali Apple, tak jste na omylu, šance že přes noc zdvojnásobí svůj mnohamiliardový monopol jsou prakticky nulové. Na druhou stranu kdyby chtěl Váš soused otevřít ještě druhou garáž, tak by to nemusel být až takový problém, že?

A přesně proto investujeme i do těchto malých, volatilních kryptoměn, které ještě nejsou tolik známé. Je totiž možné, že přijde větší inivetor a přes noc nám cena vyletí někam do oblak. Jen se podívejme například na jednu z kryptoměn, kterou jsem si už před delší dobou vytipoval jako zajímavou pro dlouhodobé držení, ale většina lidí o ní nikdy neslyšela. Je to Pundi X a zde najdete jeho graf:

 

před týdnem byla jeho cena 0,00075 USD. Dnes je to 0,0022, tedy téměř 200% růst během 7 dní, kdy Bitcoin se pohl o nějakých 10%! Přesně to je rozdíl mezi konzervativními a volatilními kryptoměnami.

Chcete tedy nějaký návod jak vybrat kvalitní volatilní kryptoměnu?

 • Nižší tržní kapitalizace (prakticky čím nižší, tím větší potenciál, ale určitě neplatí to, že pokud si vyberete kryptoměnu s kapitalizací 10 USD, tak za rok vyletí o milion procent)
 • Kvalitní (fungující, nebo připravovaný) produkt – u kryptoměn s nižší kapitalizací většinou nejde jen o platební prostředek, ale mají nějaké zaměření. Více o tom opět budu mluvit v připravované rubrice “poznáváme kryptoměny”.
 • Kvalitní tým – lidi, kteří už zažili připravování jiné, úspěšné kryptoměny. Většinou to bývá tým, který pracoval na kryptoměně Ethereum, nebo NEO.
 • Výhoda na trhu – stejně jako jsem o tom mluvil v předchozím článku, konkurence je velká a pokud kryptoměna nemá oproti ostatním větší výhodu, dost možná zanikne mezi ostatními.

To je dle mého názoru všechno, co potřebuje kryptoměna pro to, aby ve stabilních podmínkách (bez propadů BTC) mohla růst.

Nyní se ale už pojďme podívat na náš výběr top 10 kryptoměn pro rok 2018, podrobnosti o funkci kryptoměn dodáme brzy v nové rubrice. Až se tak stane, najdete zde na ně odkazy 🙂 (seznam není seřazený dle důležitosti):

 1. Electroneum
 2. Nucleus Visions
 3. SALT
 4. Theta Token
 5. Pundi X
 6. Vertcoin
 7. ZenCash
 8. High Performance Blockchain
 9. Elastos
 10. Dragon Chain

Samozřejmě budeme rádi, když Vám náš seznam přinese nějaké ty %, ale je důležité abyste investovali na základě vlastního rozhodnutí a rozhodně až v době, kdy se situace na trhu ustálí 🙂

Naše doporučená investice do tohoto typu kryptoměn je 25% investovaného kapitálu.

Doufám, že se Vám dnešní článek líbil a pokud ano, nezapomeňte nás sledovat na facebooku a telegramu, ať Vám už nic neunikne!

Napsat komentář