Vydělávej, ale neriskuj: Konzervativní kryptoměny 101

Ikdyž název tohoto příspěvku může být trošku zavádějící, protože s obchodování s kryptoměnyami je vždy spíše vysoce riziková spekulace, tak se dnes doopravdy zaměříme na ty “nejbezbečnější” investice do kryptoměn. Nejprve se podíváme na to, jak poznat, jaké kryptoměny jsou ty konzervativní a bezpečné. V druhé části od nás dostanete tipy na konkrétní kryptoměny, které jsme sami vybrali jako potenciálně nejvýnosnější v roce 2018 (s tím, že se stále bavíme o konzervativní čáti portfolia). Tak pojďme na to:

Jak poznat “konzervativní” kryptoměnu?

 • Má vysokou trhovou kapitalizaci – Jednoduše je v tom coinu hodně peněz, tím pádem s jeho cenou nemůže nikdo jen tak jednoduše manipulovat. Vezměme si jako příklad Bitcoin – momentálně je v něm zainvestováno něco kolem 140 Mld USD. Pokud by někdo chtěl pohnout jeho cenou o 10%, musí to být opravdu bohatý investor, případně velká skupina investorů. Zároveň tržní kapitalizace může být pro laika ukazatelem “kvality” kryptoměny (pozor, toto neplatí u všech!!!) Tržní kapitalizaci můžete jednoduše zjistit na stránkách Coinmarketcap, kde vidíte všechny kryptoměny seřazené dle velikosti kapitalizace.

 

 • Má historii – Jsou projekty, které chvíli po svém vzniku obsadí místo mezi prvními 100 kryptoměnami dle tržní kapitalizace a v následujících měsících z nich vystoupí prvotní investoři a cena jde dolů. Pokud chcete vybírat bezpečnější projekty, pak se zaměřte na to, aby coiny měly historii delší než několik týdnů

 

  • Má fungující produkt – Stejně jako v podnikání, ani v kryptoměnách není možné dosáhnout úspěchu bez nějakého produktu. Ideální opravdu je, po
   kud produkt již funguje a můžete si jej sami vyzkoušet, ale vzhledem k tomu, jak mladý kryptoměnový trh je, to splňuje opravdu málo kryptoměn.  Co myslím produktem? Například Ethereum bylo navrženo jako platforma pro tvorbu chytrých kontraktů a decentralizovaných aplikací. Dnes na této platformě již vzniká většina nových kryptoměnových projektů, svůj účel tedy plní a má ještě daleko větší kapacitu a potenciál! 

 

 

 • Mají výhodu – Ať už se dnes pohybujeme v kryptoměnách zaměřených na jakýkoliv obor, ať už jde o IoT, nebo běžné transakce, je zde neuvěřitelná konkurence. Musíme vybrat ten, který má oproti ostatním výhodu. Například byl na daném trhu první. Zní to směšně, ale je to oproti ostatním neskutečně velká výhoda!

Tyto čtyři ukazatele by nám měly vytřídit takové kryptoměny, u kterých je menší riziko manipulace, nebo zhroucení, než u ostatních.

A nyní pojďme přejít ke druhé části:

 

Jaké kryptoměny vybrat?

Nejdříve je třeba říci, že toto je náš výběr a dáváme Vám tímto přístup k části těch kryptoměn, které aktuálně držíme na dlouhodobo. Nejedná se o investiční radu! Před investováním si určitě udělejte vlastní průzkum.
Pohybujeme se v první 50-ce kryptoměn dle tržní kapitalizace, takže ti ostřílenější z Vás následující kryptoměny jistě znají 🙂

Informace o jednotlivých kryptoměnách jsou opravdu ve zkratce, podrobnostmi o jednotlivých coinech se budeme zabývat v blízké budoucnosti v další rubrice.

 

 1. Bitcoin – První kryptoměna vůbec, určuje vývoj ceny všech ostatních kryptoměn, prozatím nejdůležitější hráč na trhu s největší tržní kapitalizací.
 2. Ethereum – První platforma na chytré kontrakty, běžně využívaný pro tvorbu nových kryptoměn. Momentálně dvojka na trhu s ambicemi předběhnout BTC v kapitalizaci.
 3. Litecoin – první na trhu rychlých kryptoměnových plateb, již dnes je hojně využívaný společnostmi, které akceptují kryptoměny jako formu platby.
 4. Monero – První na trhu anonymních transakcí + spolupráce s hudebním průmyslem (obrovský trh)
 5. NEO – Podobná funkce i využití jako Ethereum, ale zaměřuje se na Čínský trh (jeden z největších na světě). Zároveň má veice jednoduchou metodu pasivního přijmu.
 6. Ripple – momentálně 3. dle tržní kapitalizace, zaměřený na bankovní transakce dnes již běžně používaný.

 

Tato část portfolia je opravdu důležitá, jak jsme psali v minulém příspěvku, konzervativní kryptoměny by měly tvořit alespoň 70% Vašich investovaných peněz do dlouhodobého portfolia.

 

 

Určitě nás nezapomeňte sledovat na facebooku a telegramu, ať Vám nic neunikne!

 

 

 

 

Napsat komentář