Premium TA – 6.1.2019

Ahoj, jak asi všichni víte, rozhodl jsem se udělat “členskou sekci”, kde budu pravidelně každý všední den přidávat své analýzy a další informace. Během listopadu a prosince jsem toto dělal úplně zdarma na Telegramu Blockspace. Ke zpoplatnění jsem se rozhodl ze dvou důvodů: 

  • Vytvořit každou detailní analýzu zabere asi 2h, což v rámci celého dne není málo. Pokud bych měl dělat analýzy neustále zdarma, není to pro mě udržitelné.
  • Pokud bude obsah placený, mohu za tyto peníze získat přístup k dalším zdrojům. Díky tomu budou informace v placené sekci ještě obsáhlejší a ucelenější

K odběru analýz se můžete přihlásit ode dneška na této stránce. Rád bych zveřejnil ještě jednu pro Vás zdarma. Začneme jen zlehka Bitcoinem, ale to hlavní se bude podle mého názoru odehrávat na ETH (viz dále). 

Bitcoin

Bitcoin se nám blíží ke konci neutrálního trojúhelníku, o kterém jsem vám psal celý poslední týden. Dokud nepřekoná své poslední low, nebo high, nemáme dost informací na trading. RSI je také již od pondělka v neutrálním trianglu a stále platí – až nastane breakout, tam nastane silný trend. 

Pod cenou máme aktuálně dvě supportní trendovky – jedna je původní, druhá rotovala ostřeji vzhůru. Aktuálně BTC respektuje ostřejší trendovku, nicméně  pokud by se stalo že bychom šli až na druhou trendovku (viz scénář vyznačený bílými šipkami), trojúhelník není invalidovaný. 

V této chvíli vidím tedy dva scénáře (viz obrázek). Pokud dojde k breakoutu trianglu, počítejte s pohybem 300-350 USD na danou stranu (3380 při pohybu dolů, 4200 při breaku nahoru.  Na úrovních okolo 4200 je stále neckline nedokončených iH&S, takže pokud se sem dostaneme, bude to zajímavá zóna. 

Modře jsou na obrázku vyznačené silné rezistenční zóny. 

Index strachu a chamtivosti se nám od pátku z neutrální zóny a hodnoty 48, propadl na nynějších 31, což je zóna strachu. 

To je zvláštní, protože propad hodnoty indexu o třetinu během dvou dní nastal v době, kdy se cena téměř nehýbe! Lidé tedy neutrální trh považují za špatné znamení. Očekávali bychom tedy, že pokud je více očekávaný propad, dojde k otevírání short pozic, nebo alespoň uzavírání longů. Opak je ale pravdou a na Bitfinexu vidíme stálý nárůst longů (34% během posledních 9 dní) a během posledních 4 dní především obrovské uzavírání shortů. https://www.tradingview.com/x/6AGSiHFM/

Ethereum

Ethereum v posledních týdnech opravdu vedlo celý trh a byl to jeden z nejsilnějších coinů. Nebudu chodit kolem horké kaše – myslím si, že toto už je minulost. Ano, brzy má být Constantinopole, před ním jsou ještě nějaké airdropy, které většinou přilákají nějakou nákupní sílu. Jak jsem ale už dříve zmiňoval – s jakým předstihem bude trh reagovat na tyto “fundamenty” dokážete těžko odhadnout. Moje strategie je tedy v 90% technického rázu – a technika teď Ethereu moc nepřeje. Zde je obrázek, pojďme si popsat, co na něm vidíme: 

  •   Divergence na RSI – Máme jednak primární bearish divergenci vyznačenou modrou čarou, která probíhá mezi dvěma vrcholy na cca 160 USD. Poté vidíme kratší medvědí divergenci vyznačenou žlutě. Tato divergence není pouze na RSI, ale také na Stochasticu, nebo Momentu. Divergence také není pouze na tomto 4h grafu, ale i na denním. 
  • Formace double top –  Jak vidíte, Ethereum již dvakrát testovalo úrovně kolem 160 USD (Bitmex) a zde již podruhé dostalo zamítnutí. Vytvořili jsme tedy dvojitý vrchol 
  • Elliot Waves – Podle mého počtu elliotek jsme právě v 5. vlně. Tato vlna má místo jít dále nahoru, ale zatím nevypadá, že by na to měla sílu. 
  • Doji svíce: Na denním grafu ( https://www.tradingview.com/x/oQbystT1/) jsme včera uzavřeli doji svíci, běžně označující vrchol trendu. 
  • Bollinger bands – Vzpomeňte si, co jsem říkal asi měsíc zpět o bollingerově pásmu – už dlouho se pohybujeme na jeho supportu a nedostali jsme ani pullback k prostředku channelu. nyní jde o přesný opak (podívejte se na denní graf ) – od 20.12. se pohybujeme na rezistenci a nedostali jsme ani pullback k prostředku channelu. To samo o sobě neznamená, že musíme jít dolů, ale přidává to váhu všem ostatním znamením, které jsem tu popsal

Jak to zobchodovat? 

Osobně jsem nastoupil do prozatím malého shortu s targety vyznačenými v obrázku – 132, 125 a 116 USD. Alert na stopku mám aktuálně nastavený nad vrchol. Pokud bychom dostali ještě jednu vlnu nahoru, rozhodnu se podle PA, jestli vystoupit. Pokud bych vystupoval, budu se dívat na další short vstup  z úrovní kolem 167 – 171 USD, kde se nachází 61,8% retracement celého pohybu dolů https://www.tradingview.com/x/gqlzSari/

2 komentáře: „Premium TA – 6.1.2019

  1. Super srozumitelné, jen bych uvítal, kdyby bylo možné obrázky zvětšit, např proklikem nebo pod každým obrázkem odkaz na tradingview.

Napsat komentář