Bitcoin + altcoiny: přehled týdne 6.11.2018

Ahoj, omlouvám se, ale během včerejška jsem neměl čas na update trhu, tak, jak to dělám každé pondělí. Vynahradím to samozřejmě dnes. Bohužel to teď není možné video formou, snad to do příštího pondělí vyřeším. Ale pojďme na to:

Bitcoin

Weekly svíce nám uzavřela hodně dobře, protože máme knot až někam k 6200, odtamtud nastoupili nakupující a kaskádovitě jsme vylezli nahoru s uzavřenou svíčkou až nad weekly open. Zároveň týdenní objemy se oproti minulému týdnu lehce zvýšili, což je pozitivní, ale ne nutně to musí znamenat obrat. Myslím si ale, že pokud tento týden zvládneme udělat ještě vyšší objemy, než ten předchozí, už to bude první znamení změny nálady trhu. Rozhodně je to něco, co sledovat.

 

Na kratších čas. úsecích jsme se vlastně odrazili ze supportu, který jsem určoval minulý týden a aktuálně je to hodně rizikové. Jak vidíte ze screenshotu, jsme na trendové rezistenci velkého falling wedge, které znáte z předešlých analýz. To by samo o sobě až tak nevadilo, ale vidíme, že je tam zároveň obrovská horizontální rezistence a stochastic je v bearish divergenci. RSI overbought. Tady se mi zdá hodně, hodně pravděpodobné, že následujících pár dní bude v medvědím znamení, aby trh trošku vychladl a našel sílu na proražení rezistence.

Samozřejmě musíme brát v potaz i variantu, že zde nastane breakout dané FW trendovky. Moc velké šance bych tomu nedával, ale pokud k tomu dojde se zvýšenými objemy, rozhodně Vás budu aktualizovat na telegramu i facebooku. Víceméně by ale i tak potřeboval trh nejdřív zchladnout, ale následně by byla otevřená cesta k 6.8k v dalších dnech/týdnech.

 

Takže můj závěr: Do dnešního rána jsem byl v altcoinech s celým portfoliem, dnes jsem asi 2/3 obchodů ukončil, včetně částí těch, které jsem měl na dlouhodobější držení a včetně těch, které před sebou mají Coinbase fundament. Ačkoliv v trhu narůstá bullish sentiment, nějak se mi to nezdá a očekávám nějaký dump. Pokud nastane, budu nakupovat levněji. Pokud nenastane, tak budu hledat vhodné místo pro naskočení zpět. Ale aktuálně se mi zdá dost rizikové držet větší pozice.

Altcoiny ale v téhle chvíli dělím na dvě kategorie, které jsou hodně jednoduše poznat. Jednak ty, které za poslední dny udělaly slušná procenta a jsou tedy nadhodnocené. No a potom ty, které poslední dny naopak padaly a teď mají potenciál růst. Je to zajímavé, protože alty většinou rostly/klesaly spolu, jen jinak rychle, Teď tam ale vidíme zásadní rozdíly. To mě tedy vede k tomu, že bychom teoreticky nemuseli vidět pokles celého trhu, ale jen přelévání kapitálu z určitých coinů do jiných, které jsou aktuálně podhodnocené. Viz dále.

Stellar

XLM jsem vybral jako zástupce “nadhodnocených” coinů. Nicméně když se podíváme na vývoj minulého týdne, tak vidíte, že jsem Vám v minulé analýze určil akumulační zónu úplně přesně, takže jste měli skvělou šanci se svézt na téhle 17% pumpě. Dnes ale na grafu vidíme dvě zásadní věci:

1. Negativní: Coin je už hezkých pár dní v divergenci. To je víceméně systém, jakým stellar funguje často – dostane se do divergence, ale sentiment je rozjetý, takže se růst nezastaví. Až najednou to přijde – velká červená svíce, která bude označovat konec runu. Takže na to si u XLM dejte pozor. Já jsem většinu svých pozic na tomto coinu dnes ráno prodal a budu hledat lepší úrovně na nákup, ikdyž nám tu pořád visí ve vzduchu listing Coinbase.

2. Pozitivní: Po měsících jsme se dostali z trianglu, o kterém jsem už tolikrát mluvil! Objemy při tomto breakoutu jsou zvýšené, ale ne nijak extra vysoké. Proto tomu ještě nechci dávat obrovskou váhu, ale je dost možné, že jsme právě rozbili bullish pennant, který se tu rýsuje od prosince. To by mohlo způsobit hodně slušný nárůst bullish sentimentu.


Připravte se na další bullrun – naučte se pořádně obchodovat!


 

Jak jsem ale řekl, nezdá se mi zrovna bezpečné Stellar teď držet, takže si počkám na retest trendovky trianglu z horní strany a pokud ho udrží, tak si myslím, že tam (0.244 USD) bude vhodná doba naskočit do další pozice.

Jinak tímto způsobem nevypadá jenom Stellar, ale spousta altů rozbila trendové rezistence, jako třeba ETH. Všechny jsou ale na indikátorech v medvědích divergencích, proto se mi zdá do tekového trhu nakupovat jako zbytečné riziko. Coiny jako ETH, XLM, ADA, NEO, LTC, nebo XMR není vhodné nakupovat.

 

0x

Naopak tady ale máme kategorii coinů, které evidentně poslední dobou strádají a jsou podhodnocené. jedním z nich by mohlo být třeba 0x, které sice napumpovalo během zalistování Coinbase, od té doby klesá, ale na aktuálních úrovních je na pěkném supportu, momentum dolů pomalu dochází a indikátory jsou v oversold zóně na většině timeframů.

Samozřejmě pokud půjde dolů celý trh, tak bude klesat i 0x, ale je tu možnost, že se budou spíš peníze přelévat z nadhodnocených altů do těch podhodnocených. Z tohoto pohledu mi 0x rozhodně dává smysl a pokud i tak půjde níž, pravděpodobně bude na indikátorech v divergenci. Proto na těchto coinech menší otevřené pozice nechávám.

 

 

KAM DÁL?

Přihlašte se k odběru novinek na Telegramu, nebo Facebooku

Podívejte se na podrobnosti výuky tradingu

Registrujte se do online kurzu tradingu!

Podívejte se na tutoriál na směnárnu Deribit

Napsat komentář