Proč bys měl mít i TY více druhů příjmu!

Napadlo tě někdy, že místo chození do práce a na brigádu, bys mohl mít i další druh příjmu? Nemluvím teď o tom, aby sis vzal druhou práci, ale abys začal hledat úplně jiný způsob. Živil se tím, co tě doopravdy baví.

Zkusíme si spolu dnes odpovědět na to, proč bys to měl zkusit a jak svoji oblast najít. Neboj, není to nic těžkého, zabere to pár minut 🙂

Možná žiješ s názorem, že máš ve svém světě dvě možnosti – buď jsi zaměstnaný v nějaké firmě, nebo podnikáš. Co kdybych ti ale řekl, že můžeš být zaměstnaný, a u toho si rozjet něco svého? Nemusí to být obrovský projekt, ale stačí třeba blog, youtube kanál, nebo malý e-shop.  

O některých možnostech jak si jednoduše přivydělat, si popovídáme v dalším článku. Pokud nechceš aby ti to uniklo, sleduj nás na facebooku, nebo si nás přidej na instagramu.

Ale možná se ptáš, proč bys to dělal? Proč bys měl věnovat svůj čas a úsilí, abys vyvinul další příjem, když už jeden máš a docela ti stačí?

Nechce každý “více peněz”? Myslím, že ano. Takže to je důvod číslo 1. Tento důvod je ale dost povrchní, protože i když si zdvojnásobíš příjem, vždycky budeš cítit, že “by to chtělo víc“.

Druhý důvod, který mi přijde o něco lepší je, že se tím jistíš. Pokud si začneš nějaký malý byznys během svého zaměstnání, budeš vědět, že i kdyby tě vyhodili z práce, uživíš se tím, co sis sám vytvořil.
Takže až příště přijde ekonomická krize a tví kolegové se budou třást aby nepřišli o své pracovní místo, možná se zrovna ty budeš těšit – protože pokud tě vyhodí, budeš se moct naplno věnovat tomu svému.

Nicméně hlavní důvod, proč bys rozhodně měl mít příjem z vlastního projektu, je podle mě úplně jednoduchý – pokud něco tvoříš, vždycky si vybereš odvětví, které tě opravdu baví. Jsi umělec? tak třeba můžeě prodávat obrazy, nebo učit lidi malovat. Zajímáš se ve volném čase o programování? Můžeš udělat kurz, kde předáš ostatním všechno, co ses naučil. Nebo začneš programovat na zakázku, kdo ví.

Ať už máš vášeň pro cokoli, na trhu je pro tebe místo.

Možná máš více zájmů a nevíš, co tě doopravdy baví. Zkus se zeptat sám sebe, co bys dělal i zadarmo? O čem dokážeš mluvit hodiny a vůbec tě to neomrzí? Co je téma, o kterém když mluvíš, čas plyne neskutečně rychle?

Máš?

Super, tak už máme základ, ani to nebolelo 🙂

Jak jsem řekl, příště se budeme věnovat jednotlivým možnostem, díky kterým můžeš začít budovat příjem během současné práce, brigády, nebo studia. Nezapomeň sledovat facebook a instagram, aby ti to neuniklo!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *