3 tipy pro tvůj vedlejší příjem!

V minulém článku jsme si odpověděli na otázku, proč je velmi důležité, abys nebyl fixovaný na jeden jediný příjem. Ať už je velký jak chce, vždycky je lepší diverzifikovat a dostávat peníze z více nezávislých zdrojů.

Možná si ale říkáš, že vytvořit další příjem musí být složité. Že to chce hrozně moc času, práce a peněz. A máš pravdu, rozhodně to není jen tak. Dobrá zpráva ale je, že ikdyž do toho investuješ spoustu času, bude tě to bavit! Budeš se ráno budit s touhou začít pracovat na svém projektu a možná o něm budeš přemýšlet i dlouho do noci. Jednoduše – budeš z toho nadšený!

Jak to vím tak jistě? Protože jak jsme si řekli posledně, nejzásadnější na tom všem je, abys svůj projekt založil na nějakém svém koníčku, pro který žiješ.

Také jsem slíbil, že ti dám nějaké tipy, jak konkrétně může vypadat zdroj tvého dalšího příjmu. Chceš to vědět? Tak pojďme na to!

Založ svůj blog!

Zní ti blog jako nějaká prehistorická vykopávka? Rozhodně ale není! Blogy jsou a budou. Lidé vždycky chtějí více zajímavých informací, takže svoji komunitu postupně získáš.

Co je na tom nejlepší? Že se od tebe nic nečeká. Sledující jsou rádi když dostanou nový článek, ale když už dlouho nic nevyšlo, těší se ještě víc. Stejně tak nečekají žádné konkrétní informace. Prostě píšeš o tom, co tě zrovna zajímá a baví. A píšeš kdy chceš.

WinIt TIP: Bro bloggery je skvělým zdrojem návštěvnosti Instagram. Přes tuto sociální síť můžeš sledující získat nejrychleji

Jak na tom vydělat?

Možností je rozhodně spousta. Můžeš třeba pronajímat místo pro reklamy a hodí ti to pár stovek měsíčně. Nebo později na blogu založit i e-shop a prodávat produkty, které ti dávají smysl
Třetí možností by mohlo být to, že necháš své publikum, ať ti samo řekne co chce.

To byl třeba můj případ, kdy jsem na stránce Blockspace sdílel obsah zdarma a nic jsem za to nečekal. Jednoho dne mi někdo napsal, že by se ode mě chtěl víc analýz a zeptal se mě, jestli bych nechtěl udělat placenou verzi skupiny, kde bych přispíval pravidelněji. Zjistil jsem, že není jediný kdo by o to měl zájem, a tak jsem to zkusil.
Členové jsou nadšení a já díky práci kolem 30 hodin měsíčně mám příjem, který by sám o sobě pokryl všechny měsíční náklady.

E-shop

Už jsme to trošku nakousli v předešlém odstavci. E-shop je rozhodně možnost vedlejšího příjmu, který ti může růst pod rukama. Připrav se ale na to, že to bude chtít daleko více práce, znalostí, disciplíny a peněz, než si založit blog.
Je to proto, že v Česku máme obrovskou konkurenci. Lidé chtějí nakupovat, ale prodá jen ten, který získá jejich pozornost.

Záleží na tobě, jestli ji dokážeš získat a dostat se do 10% e-shopařů, kteří jsou v plusu. Jedna z možností by mohla být právě pomocí blogu. Tady se nám to krásně spojuje 🙂

WinIt TIP: Dnes už můžeš založit e-shop s počátečními náklady do tisícikoruny. Nemusíš investovat do produktů před založením obchodu, nemusíš balit a odesílat produkty, nebo se dokonce starat o reklamace. Stačí jenom prodávat a někdo jiný udělá všechno o statní za tebe. Zní to dobře? Pak by mohl být systém dropshippingu právě pro tebe!

Buď učitel

Kdo neumí, učí.

Pokud se něčemu věnuješ dlouho a máš výsledky, dokaž, že toto pořekadlo není pravda. Začni své know-how nabízet lidem. Formou přednášky, online kurzu, workshopu, nebo jakkoli jinak.

Ukaž lidem že umíš, a proto učíš!

Pokud takto dokážeš odpovědět na problém který lidé mají, budeš překvapený, kolik jsou za to ostatní ochotní zaplatit. A to není nic špatného – jenom to znamená, že vyřešení jejich problému má hodnotu X tisíc korun.

WinIt TIP: V Česku funguje skvělá stránka jménem Naučmese, na které můžeš zveřejnit svůj kurz klidně dnes a začít sbírat účastníky, aniž bys měl vybudovanou svoji komunitu. Oslovíš tisíce lidí, a to úplně zadarmo….vlastně ne, dostaneš za to zaplaceno!

To by byly tři základní způsoby, jak můžeš získat další zdroj příjmu ve velmi krátké době. Nemyslím si, že bys o tom dříve nevěděl, ale jde tu o víc než jen “vědět”, že něco takového můžeš udělat. Začni. Samo od sebe se nic nestane.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *