Premium TA: 7.1.2019

Včera večer jsme konečně dostali pohyb jedním směrem – BTC vyletěl o 6% během 15 minut. Co nám to značí? 
Především se musíme podívat na celý obrázek – od 28.12. jsme se pohybovali v neutrálním trojúhelníku a bylo jasné, že se chystá větší pohyb s vyšším volume. Zároveň jsem dříve upozorňoval, že na RSI se podobnou dobu tvoří stejný neutrální trojúhelník. 

POZOR, DALŠÍ PŘÍSPĚVKY BUDU PŘIDÁVAT DO NOVÉHO TELEGRAM CHANNELU, PROSÍM, PŘIPOJDE SE PŘES TENTO LINK 🙂

Včerejším pohybem jsme dostali breakout z těchto trianglů a moje očekávání je, že to nebyl jen tak nějaký výkřik do tmy, ale tímto směrem by měl nastat další trendový pohyb. ( https://www.tradingview.com/x/gqLVwKYs/

 Z mého pohledu jsme nyní ve 3. vlně elliotova cyklu, což znamená, že nás čeká 3. impulzní vlna před korekcí. Jsou dva způsoby, kam můžeme určovat targety: 
– Pomocí targetu trojúhelníku: Ten je 4262 (Bitmex) – doporučuji ale dávat TP minimálně 10-30 USD pod tuto úroveň, trh rád končí těsně pod targetem.
– Pomocí Fibonacci extensions – pak bychom měli targety 4170, 4210 a 4275. 

Osobně v těchto úrovních otevírám i menší long se stopkou pod modře podbarveným supportem – kolem 3890 USD (RRR 1:1,5). 

Co se týče úrovní targetů, tak si na obrázku všimněte oranžové linie – to je neckline dlouho vzpomínaných iH&S. Bude působit jako velmi silná rezistence, takže doporučuji nastavit si do úrovní kolem 4180 alert – pokud se sem cena dostane, sledoval bych dění kolem neckline. 

Na druhou stranu – je dobré mít v hlavně, jakým způsobem se choval u neckline LTC jen pár dní nazpět – po dosažení této rezistence byla cena stlačená dolů, odkud potom nastal breakout. ( https://www.tradingview.com/x/Esa1lAFD/ )

Pokud opravdu dosáhneme neckline, potřebujeme poté vidět breakout s vysokými objemy, tak jak to bylo u LTC. Díval bych se na graf Litecoinu opravdu jako na schéma možného chování BTC – tím, že spolu korelují,  grafy jsou až na poslední část prakticky totožné ( https://www.tradingview.com/x/0L82WxVo/ )


Co nechceme vidět? 

Varianty, které by předchozí vývoj invalidovaly, jsou dvě: (https://www.tradingview.com/x/UziJsvKq/)

  • Pád pod modrý box (cca 3890-3880 USD) 
  • Pohyb kolem 4000 USD dalších asi 24 a více hodin – v té chvíli by se razantně zvyšovala šance, že uvidíme bart move.

Další faktory

Další důvod, proč si myslím, že nás pád jen tak nečeká, jsou long pozice na Bitfinexu – upozorňuji na jejich růst už přes týden – a stále rostou. Resp. během včerejška spadly asi o 5%, ale poté byly opět velmi rychle vytaženy nahoru a jsme nyní na hodnotě 34 000 BTC. 

Naopak shorty během víkendu opět pořádně spadly, na úroveň 24 800 BTC

https://www.tradingview.com/x/J3fBy1vi/

Altcoiny

Trh altcoinů se dělí na dva tábory: 

  • Jedna část altů během stagnace BTC roste, což bývá předzvěst dalšího bullish pohybu. Toto jsou nyní například Neo, nebo Cardano. 
  • Druhá část naproti tomu ale klesá (Ethereum), což bývá naopak znak slabosti trhu. Altcoinový market tedy máme dost nerozhodný. 

Ethereum – zatímco se Bitcoin a další coiny včera dostávaly na nová maxima za poslední 2 týdny, Ethereum vypadá velmi slabě – nedosáhlo ani na svoji maximální hodnotu. Mohli jsme tak vidět, že zatímco asi před týdnem Ethereum překonávalo všechny ostatní, dnes je nedokáže dohnat. 

Beru to jako potvrzení, že jít do shortu (viz včerejší příspěvek) bylo dobré rozhodnutí. Samozřejmě ale pokud půjde nahoru Bitcoin, potlačí to jemně nahoru i ETH, takže do své malé pozice zatím nepřidávám. 

EDIT: Dnes proběhne údržba Bitfinexu – může se stát, že to pohne s cenou do rychlého dumpu (případně pumpy). Připravte se ale na to, že jestli něco takového vznikne, pravděpodobně to nepůjde zobchodovat – bude to pár minutová akce. Pokud tedy máte nějaké pozice na Bitmexu, zařete je, nebo zajistěte market stopkou (ikdyž ani ta nemá 100% úspěšnost), abyste se náhodou nedostali do likvidace 

Nezapomeňte se prosím připojit do nového Telegramu, který je vytvořený speciálně pro vás! 🙂

1 komentář: „Premium TA: 7.1.2019

  1. Pěkná analýza, přehledná, komplexní, díky!
    U Etherea jsem si myslel, že fundament překoná techniku, ale opak je zatím pravdou.

Napsat komentář