Premium TA – 8.1.2019

Ahoj, včerejší trh byl spíš nudnějšího rázu a nakonec jsme neviděli žádnou zásadní akci. Bitcoin lehce poklesl a došlo k retestu modře vyznačené zóny ze včerejška.

BTC v této chvíli dosáhl 38,2% retracement původního pohybu, což je zároveň zóna, ze které se odrazil také LTC do dalšího impulzního pohybu nahoru několik dní nazpět. (Vzpomeňte si na včerejší porovnání). 

Ikdyž na mě působí propad BTC jako zdravá korekce, jsou tu i znaky, že trh má tendenci slábnout (viz dále). Včera jsem otevíral malý long, kde jsem spekuloval na to, že se bullish momentum z trhu nevytratí a vytvoříme rychlou bullish flag následovanou další pumpou. Tohle se nepotvrdilo, ale zároveň mi trh myšlenku zatím ani neinvalidoval. Každopádně v případě dumpu jsem připravený kdykoliv long opustit (viz včerejší scénáře)

Pojďme ale k dnešnímu pohledu na trh: 

  • Pohybujeme se v modře vyznačeném downtrend channelu. Pokud nenastane breakout rezistenční trendovky, není možné doporučit otevírání long pozic (obrázek níže).
  • Cena se drží především v horní části channelu a vždy velmi významně reaguje na úroveň 50% trading channelu (bíle vyznačená čára)
  • Na indikátorech jako Stochastic a Momentum, se nám tvoří býči divergence (30 M timeframe)
  • Aktuálně se pohybujeme těsně nad supportem 3960-3912 (Bitmex)

https://www.tradingview.com/x/oQvcPxpz/

Kontext

Na následujícím obrázku můžete vidět, v jakém kontextu se BTC pohybuje (4h graf) 

https://www.tradingview.com/x/FvnytCAE/

Vidíme dlouhodobější uptrend channel, kde nám stále chybí vyplnit prostor k rezistenční trendovce, která je zároveň na podobných úrovních jako neckline H&S a fibonacciho extensions. Pokud bychom v této chvíli šli zpět k supportu trendu, měli bychom vyformované bearish wedge a pro Bitcoin by bylo extrémně těžké se z něj dostat – znamenalo by to velmi pravděpodobně pokles k novým lows. 

Chtěl bych upozornit na stochastic, který nám během včerejška na 4h grafu vytvořil bearish cross v překoupené zóně.

Ethereum

Na Ethereu můžeme pozorovat stále stejný scénář – během včerejška jsme dostali break z rising wedge a postupný pokles ceny. Chtěl bych zde ale upozornit, že se dostáváme do zóny, kde bude velký zájem longařů (zvýrazněná trendovka). Osobně si tedy přesouvám SL na průměrnou nákupku (156 USD) a nechám trh běžet. 

https://www.tradingview.com/x/g5r4knFC/

Altcoiny

Ikdyž Bitcoin nedělal žádné velké pohyby, altcoiny celkem dost krvácely (až na výjimky jako LTC). To není dobré znamení – Ve velkém % případů můžeme brát altcoiny jako “indikátor” pro další pohyb BTC – pokud se Bitcoin pohybuje do strany a altcoiny rostou, je vysoká šance, že Bitcoin bude mít sílu se pohnout také nahoru (což ovlivní altcoiny opět pozitivně). Stejně tak pokud se ve stejném případě pohnou alty dolů, bývá to znamení, že trh ještě není připravený na skok nahoru. 
Toto samozřejmě nemusí platit vždy, ale bývá to časté. 

Napsat komentář