Premium TA – 9.1.2019

Včera jsme na trhu viděli poměrně pěknou (manipulovanou) akci – nejprve nádherná pumpa nahoru, a poté dost slušný dump o cca 4,5%. Podle mého názoru toto může být game changer, hned si vysvětlíme jakým způsobem. 

Když se podíváme na následující graf, tak včerejší svíce s dlouhým knotem nahoru je klasická svíce označující vrchol – máme tam poměrně velké volume, je to v horní části trading channelu a má velmi malé tělo s obrovským knotem nahoru. To znamená, že jsme měli poptávku, která byla na určité úrovni zamítnutá a stlačená dolů. (Ano, zde máme i knot dolů, protože trh skočil o 4,5% dolů během 1h, došlo tedy k retracementu). Zároveň se tímto tvoří double top, také bearish formace. Také vidíme medvědí divergenci na 4h RSI a další signály. 


https://www.tradingview.com/x/tKBcrSil/

Dostali jsme tedy velmi podobný obrázek, jako jsme předpokládali, jen se trh nedostal až na své původní targety. Ty byly upravené pomocí updatů v telegramu, doufám, že jste stihli zavčas vystoupit v pěkném zisku. 
Každopádně 5 vln, které jsem zmiňoval v předchozích analýzách, jsou tímto podle mého názoru dokončené a může nastat korekce – jde jen o to, jak velká korekce bude. Nabízí se tu několik scénářů, pojďme se na ně podívat: 

Scénář 1: Běžná ABC korekce

Nastane úplně běžná ABC korekce během které znovu otestujeme modře vyznačený box, ale nedostaneme se pod něj.  Díky tomu zde nasbíráme dostatek kupní síly a budeme se moct odrazit nahoru. 

Jinými slovy – dejte si pozor na PA, až se dostaneme do modré zóny. Může nastat vytažení nahoru. 
Můj názor: zamítnutí nahoře v channelu bylo většího rázu, zároveň na indikátorech vidíme divergence i na vyšších TF, takže si myslím, že tento scénář není pravděpodobný. Chování v boxu samozřejmě ale sledovat budu.

Vlna B by v tomto případě neměla jít výše, než 4060 USD.

https://www.tradingview.com/x/LoUcqhlQ/


Scénář 2: Proražení supportu

V ideálním případě bychom chtěli vidět retracement až k supportní trendové čáře – to by ale znamenalo, že prorazíme modrý support (což je velmi silná úroveň), tím pádem se nám změní v rezistenci. 

Pokud by nastal tento pohyb, je pravděpodobné, že spíš než další pohyb nahoru, uvidíme průraz supportní trendovky a další propad dolů. Targety v této chvíli nedokážu odhadnout, ale i to, že se dostaneme k 3600 (případně níž) je možnost.

Upřímně – toto je podle mě v tuto chvíli ta nejpravděpodobnější možnost, která nás čeká. 

https://www.tradingview.com/x/78iaRgq1/

Scénář 3: Bullish varianta

na rovinu řeknu, že si opět nemyslím, že toto je pravděpodobné – ale neobchodujeme co si myslíme, takže i následující musíme brát v potaz. Bitcoin vytvoří ještě jeden pokus vlny nahoru, překoná předchozí high a bude testovat znovu rezistenci channelu i neckline. 

Tam dojde k zásadnímu rozhodnutí, jestli se přes H&S dostaneme, nebo ne. Už v tuto chvíli je ale trh na hraně pádu, spousta altcoinů je v divergencích atd. Pokud by tedy tato vlna nahoru nastala, pravděpodobně bych to považoval za příležitost k shortu. 

https://www.tradingview.com/x/XIrAjHyT/

Je potřeba říct, že dokud jsme nad cca 3900, stále máme support, o který se můžeme opřít a je tu potenciál pro růst. To byl můj původní scénář několik dní zpátky. Včerejší akcí se můj pohled ale o dost změnil – samozřejmě to může být jen manipulace určená přesně k tomu, aby tradeři začali shortovat. Aktuální nastavení trhu mi dává ale daleko větší důvěru v další propad, než růst. 

Ethereum 

Na ETH se stále nic nezměnilo – jsem v shortu a byl bych rád, aby to tak zůstalo. Zatímco BTC a další alty včera tvořily své nové highs, ETH skončilo 5% pod svým předchozím maximem. Stále  vidím slabost – jsou dvě věci, které by mohly nastartovat bullish sentiment: 
– Přiblížení k základní trendovce – longaři budou reagovat a otevírat pozice. To je tedy úroveň, kterou je potřeba si hlídat
– Blíží se fork by mohl zapříčinit ještě jednu vlnu nahoru – to je něco, co neohlídáme, ale jsem si jistý, že by to byla jen krátkodobá akce. Očekávám, že jsme spíš ve fázi. kdy investoři začnou vybírat zisky před samotným forkem  – a převážně také po něm. 

Graf: https://www.tradingview.com/x/sPDNoVCr/

Cardano

Nově jsem ráno vstoupil také do malého shortu Cardana. Ukazuje podobný setup, jako ETH několik dní zpět – Rising wedge, uvnitř něj vyformovaný double top. Místo nahoru ještě lehce je, ale neočekávám žádnou velkou pumpu. Zatím je to pouze spekulativní a může se to vyvinout jakkoliv – do pozice budu přidávat po breakoutu RW. 
Prvním targetem je základní trendovka, druhým 1030 sat.

Graf: https://www.tradingview.com/x/3cvLthl7/

Long vs Short pozice

Oba typy pozic prakticky stagnují – longy střídavě klesají a opět pumpují. Můj názor vzhledem k velkým svíčkám byl, že tyto long pozice jsou nabírané velrybami, nicméně aktuální akce mě nutí přemýšlet i o tom, že retail opravdu ve velkém akumuloval long pozice. Přispívá k tomu i fear and greed index, který se nám v posledních dnech drží na/blízko neutrální zóny. Tato zóna byla ve většině případů v roce 2018 pro Bitcoin osudná – dostali jsme odraz dolů. 

Je pravda, že longy a shorty jsou také ve velké asymetrii – shortů máme asi o 1/3 méně, než longů. Mělo by tedy nastat období, kdy se tyto poměry vyrovnají (a retail ve většině případů nabírá shorty během pohybů dolů). 

Takže to by pro dnešek bylo asi vše – Můj názor je, že po včerejší akci na trzích nedává smysl nabírat longy. Jako možnost mi přijde buď zůstávat mimo a počkat, až se přežene další manipulovaná akce, nebo si naskočit do spekulativních shortů a čekat, jestli se scénář potvrdí. 

Napsat komentář