Čerpáme ty správné informace?

Mozek má jednu vlastnost. A to potřebu čerpat informace. Koná tak cca 16 hod denně (ten zbytek spíme, nebo bychom alespoň měli). Těžko mu zabránit, ale proč to nevyužít v náš prospěch?  

To, s kým trávíme celé dny čas, co čteme, na co se koukáme, co posloucháme, co děláme, to vše náš mozek přijímá. A budeme-li trávit každý den s opilými lidmi, byť jsme před tím alkohol nepili, je pravděpodobné, že s tím začneme. A pokud v tom budeme pokračovat, stane se z nás alkoholik.

Když budeme každým dnem čerpat informace z novin, co asi budeme řešit? Budeme mít potřebu probírat se všemi bulvární politiku, kdo zrovna skočil pod vlak, a nebo kdo se s kým v populárním světě rozvádí. Bude z nás “bulvární babička”.

A nebo typicky, od malička jsme vyrůstali s rodiči. Byli pro nás jako Bůh. Co řekli, to bylo svaté. Naše hodnoty byly hodnoty našich rodičů. A kdybychom postupem času nezačali chodit do školky, školy, do kroužků, a nezačli své hodnoty měnit na základě okolí.., nejspíš bychom dělali přesně to, co oni. A kdybychom dělali to, co oni, stalo by se z nás, to co z nich. Byli bychom tedy “naše rodiče” (:D).

Každý si určitě dokáže uvědomit nejeden případ, kdy byl ovlivněn okolím, kde se pohybovat.

A pokud tedy nechceme být alkoholikem, bulvární babičkou a nebo nás v něčem někdo úplně neinspiruje, je třeba nechat náš mozek čerpat jinde.

Co se asi stane, když začneme trávit čas s miliardářemi? Postupně se začneme chovat jako miliardáři. Začneme dělat věci, co dělají miliardáři. A když budeme dělat, co dělají miliardáři. No? Stanou se z nás miliardáři.

Tak to platí u všeho.

Je dobré si to uvědomit a na základě toho, kým chceme být, jaké máme životní sny a cíle, dávat náš mozek do konkrétního prostřědí a nechat ho čerpat tady.

Né nadarmo se říká, že člověk je průměrem pěti lidí, se kterými tráví nejvíce času.

Nebo jak rapuje Majk Spirit – s kým si, taký si...a že od toho koho máš pri sebe veľa zavisí. Vieš?


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *