Ber život jako HRU!

Život že má být hra? To přece ne, vždyť můj život je vážná věc! Že?

Vlastně nemusí být. Možná jsi slyšel Elona Muska který říká, že šance, že nežijeme v simulaci, je jedna z miliard.
Záleží ale na tom co život doopravdy je, nebo jak to bereš?
Pokud je všechno kolem nás skutečně virtuální, ale ty to bereš jako vážnou věc, tak z toho stejně děláš vážnou věc, kterou je potřeba “nějak přežít”.
Naopak pokud je to kolem nás skutečné, ale ty to bereš jako hru, co na tom záleží? Jediný rozdíl je v tom, že tvé limity jdou úplně stranou!

Schválně – zkus se vcítit do toho, že je to všechno jenom hra, kterou si sám tvoříš. Budeš se v takové hře dál bát oslovit tu holku na ulici, nebo to bude právě ta “sranda” ve hře?
Budeš dál odkládat studenou sprchu, nebo to bude to, co tě “posouvá na další level”?
A naopak – budeš dál chodit 40 let do té stejné práce která tě nebaví, nebo to bude to, co tě “otravuje a chceš se toho zbavit”?

Asi chápeš pointu – pokud bereš život jako hru, jsi mnohem svobodnější. Máš volnost v tom, co děláš, protože se nemusíš ohlížet na nikoho jiného. Je to tvoje hra.
Ale pojďme si to vysvětlit trošku hlouběji – proč hraješ, nebo jsi kdy hrál hry? A je mi jedno, jestli to bylo GTA, nebo člověče nezlob se.

Chceš se bavit!

To je úplně nejdůležitější ze všeho, je to tak? Ničeho se nebojíš. Prostě si jedeš to svoje.

Zároveň se snažíš zlepšovat, abys mohl tuto hru vyhrát.

To jsou dvě základní motivace při jakékoli hře, ale pozor, má to háček – Chceš se zlepšovat jenom pokud tě hra opravdu baví! Pokud je to nudnej šmejd, tak s ní přece nechceš ztrácet čas, že?

Zkus si podle toho zařídit i svůj život. Většinu lidí jejich život nebaví a nenaplňuje. Myslí si, že budou šťastní až ve chvíli, kdy se jim zlepší život. Vyděláš víc peněz, najdeš si partnera, koupíš si letadlo. Pokud patříš mezi ně, bereš to za špatný konec provazu. Ten první krok je uspořádat si život tak, aby tě bavil. Potom na sobě automaticky začneš makat a výsledkem je více peněz, partner, nebo i ten soukromý tryskáč 🙂

Chceš takovéto články dostávat pravidelně? Přihlaš se k odběru novinek na Facebooku, nebo nás sleduj na instagramu 🙂

Byl bych ale nerad, kdybychom se pochopili špatně: Když píšu aby ses bavil, tak to neznamená, abys šel každý den do hospody a opil se do němoty. Opravdu by tě to bavilo?
Zkus se sám sebe zeptat jestli bys hrál hru, kde by jedinou náplní bylo chození do baru den za dnem. Asi ne, že?
A co kdybys v této hře chodil 5 dní do práce a víkend bys prospal. Zní to lákavě? Hmm, asi taky nic.

Tak jakou hru chceš hrát? Odpověz si na to a přesně takový si udělej život. Jenom tak to všechno vyhraješ.

Stránku Win It najdeš na Facebooku i na Instagramu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *