Žij život v Matrixu!

Už jsi zjistil, že žádní lidé tady nejsou? Že jsi tu sám a stále jenom sám? Že objektivně nezáleží na tom jestli se budeš dneska válet na gauči nebo poletíš do New Yorku na nejlepší párty?
Nebo ještě pořád doufáš, že má něco nějaký význam
?

Vše má právě takový význam, jaký tomu dáš. Věci, události ani lidi sami o sobě význam nemají. Všechno vzniká pouze v tvojí hlavě.

Todle cosi vytvořil lidský mozek na základě všech faktorů (především ve snaze o přežítí a rozmnožit se).

Skutečnost je ale nekonečný lunapark, kde si můžeš dělat co chceš. Nemůžeš v něm nic získat, stejně tak jako ztratit.

Když si tohle uvědomíš, nejednou tlustá paní v šalině vedle tebe je fakt zajímavá. Málem jí sáhneš na břicho (nebo prso), aby sis tu hmotu osahal. Starému dědovi sebereš čepici, protože tě zajímá reakce. Stejně jako když hraješ The Sims. Přesně tak. Zkoušíš všechny dostupné varianty. A ty je máš k dispozici úplně VŠECHNY (až na smrt, ta je zatím docela nepoznaná, tak ji nezkoušej hned zezačátku).

Dobře, určitě tě napadne, že není “vhodné” nebo “správné” tohoto uvědomění vždy využívat. Ale rozhodně je základnímem pomocníkem tvýho života. Příklad z praxe.

Stres? Neexistuje.

Vždy jsem měla bobky z vystupováním před veřejností. Při prezentaci na gymplu jsem ze sebe div vydala pár smysluplných vět. Představa přednášení před ostatními mě totálně děsila.
Nyní organizuji hraní Cashflow deskovky v Brně. Schází se tu něco kolem 30 lidí a já mám na starosti úvodní řeč. Když jsem zjistila, že tohle všechno neexistuje, že jde jen o jakousi simulaci, že je mi šumák, co si kdo o mně myslí, protože si o mně nikdo nic nemyslí, dosáhla jsem hlubokého klidu před mou řečí, v průběhu i po skončení. Ačkoliv to nebyl super přednes, je mi to fuk. Už si neodnáším stres a propocený triko. Nyní reaguji na pouze zkušenost, aby můj úvod byl příště lepší. A jsem v pohodě.

Využíj tohoto uvědomění každou sekundu a zaručuji, že budeš žít v Matrixu. Absolutly combo life. Live.

Už tušíš jaká bude tvá cesta lunaparkem? Jakou hru chceš hrát?
Nasměrování najdeš v předchozím článku Ber život jako hru.

Mrkni na stand-upy Jirky Charváta. Vtáhne tě do problematiky.

Užíj tu nejlepší jízdu ever!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *