Tečka. Papíru.

Doba superschopností už přišla.

K dispozici máš neprůstřelnou paměť. Křičíš na sebe s mámou, jakoby stála vedle tebe, i když jste třeba stovky kilometrů daleko. Vlastní sekretářka v kapse je připravená teď, hned a přátelsky – s odpovědí, když zrovna nutně potřebuješ znát dospělý názor a pravdu.

Říkám superschopnosti, ne to jak používáš telefon ty.

iOvečka, nebo se krmíš šiškama z lesa?


Iphone používáme pořád, přitom v tom vůbec nejsme dobří. Hlavní problém – nevěnuješ pár minut nastavení telefonu, aby dělal jen to co potřebuješ.

Takže tu máme partu lidí

ehm – holek – ehm

který už mimo instagram vlastně ani neexistují. No a přikládaj palivo do ohně překvapivě zatvrzelé skupince asketů. Ti soutěží, kdo se dýl nepřipojí k internetu. Zajímavé, čekal bych že o těchto lidech se logicky ani nedozvím. Avšak tento naprosto fascinují fenomén má paradoxní potřebu neustále zaplavovat sociální sítě svými komentáři – o životu bez internetu. Jak se tam sakra dostali?

Kdyby dal někdo mému dítěti do ruky iPad tak mu urvu ruce…

Chlubí se maminka v komentářích na instagramu. Asi je týrání dětí už zase v módě.

Nedělám si srandu.

Tohle je nebezpečná zóna. Právě čteš naprosto undergroundovej článek. Za jeho čtení tě čeká udupání stádem batikovaných antioveček.

Sám bych tomu nevěřil, ale zkus do nějaké diskuze na sociálních sítích zanést tuhle hříšnou myšlenku. Nahradit diář aplikací.

Nejen, že by se protestanti neměli ani ozvat, protože z logiky věci se na Facebooku mají vyskytovat pouze z donucení nebo při záchvatu, ale smršť jejich odpovědí se strhne do pár minut. Naprosto zaručené. A proti argumentům, co sypou, se nedá nic namítat. Byl by hřích zpochybňovat jejich osvícení, kterým se bezostyšně honosí hned v první větě. Ano, ve skutečnosti existuje naděje, že s nimi můžeš diskutovat jako rovný s rovným. Pokud napřed podstoupíš očistný půst a odřízneš se od internetu. Je blbý, že pak si moc nepokecáte no..


Papír?


Většinou se setkávám s názorem, že někomu prostě vyhovuje papír a jinému zase aplikace na telefonu. Podle mě je důvodem, proč si pořád ještě rozumíme víc s papírovým diářem jedno. Zvyk.

Je to stejné, jako když tvoje babička nikdy nezačne používat kreditku. Ta nabízí ve srovnání neuvěřitelné možnosti. Tvoje babička ale musí projít hotovým peklem aby s ní mohla zaplatit za rohlíky. Musí pochopit co je internet, naučit se používat chytrý telefon, pamatovat si pin..

Je to víc práce než otevřít peněženku a vysolit cash. (Pro představu mrkni náš článek co to vlastně peníze jsou. )

Celá pointa článku je dát konečně tečku všem argumentům jako

S diářem se mi dělá líp

Je to přirozený

Prostě rád pracuju s něčím hmatatelným

Stejně zábavná kategorie jako sňupeři knih:

Mě u těch elektronických knížek chybí ta vůně toho papíru..

Ne, není to přirozený. Nemáš genetickou predispozici k psaní propiskou. Je to systém, který máš zažitý. V kterém se orientuješ.

V systému aplikací se nepohybuješ tak automaticky. Vyžaduje po tobě víc přemýšlení. Pozastavení nad každým jednotlivým úkonem. Pak logicky neuděláš nic. Efektivita mizí.

Proč tě to zajímá

Ano, chápu. Lidé přežili už pár hezkýcch let i bez aplikací. Ale v jakých podmínkách? Žili i bez písma, bez knih, bez peněz.

Nové generace už v této realitě vyrůstají. Aplikace a technologie jsou pro ně stejně samozřejmé, jako pro tebe papírový notes. Nevěříš, ale nakonec tě tam stejně dotlačí. A bude to bolet. Získáš stejný handicap, jako dneska nemít kreditku.

Přežiješ

Jo. I bez aplikací. I s nákupákem na lepicím papírku.

Tento blog ale není o tom jak přežít. Pokud teď čteš, doufám, že stejně jako my chceš vyždímat ze dne maximum. Dosáhnout svýho plnýho potenciálu.

Jak jsem řekl – je to o tom, v jakém systému se orientuješ. Vyber si systém s větším potenciálem a dostaň ho pod kůži. Pak získáš reálný superschopnosti. A nejlepší z nich – buduj flexibilitu. Schopnost neustále se učit novým věcem. Nezatuhni.

Buď ten, kdo vždycky hledá cesty. Ten kdo se vždy adaptuje.

S tímto přístupem ti náš blog skutečně něco předá.

Jak začít

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *