TA 18.4.: Jedeme podle plánu. Kam dál?

V předchozí analýze jsme Vám předpovídali návrat Bitcoinu na úroveň 7800 USD, odkud se cena dnes v noci také odrazila a momentálně se pohybujeme na ceně 7950 USD.

Pokud se vývoj bude chovat nadále jako v půli března, což je velmi pravděpodobné, zažijeme během dneška/zítřka ještě krátký pullback na úroveň 8300-8400 USD, kde otestujeme support trendlinu předchozího trendu (vyznačená modrou čarou). Zároveň je na ceně 8400 výrazná rezistence, takže opravdu neočekávám, že bychom se přes ni dostali.

Dále očekávám pokračování downtrendu buď jako pullback k bílé trendové čáře , nebo (pravděpodobně) až k 5700 USD, kde se potom rozhodne další vývoj. Výraznými supporty na cestě jsou 7500 USD, 7200 USD a 6600 USD.

 

Zároveň co se ale týče samotné price action grafu, tak mi přijde velice silná směrem dolů a buduje se nám zde další bearish flag s targetem kolem 7670 USD. V této oblasti je také konsolidační box velké svíčky z 12.4., podle mého názoru (tedy pokud by se lehce změnil dříve zmíněný vzorec) tedy ještě před růstem můžeme otestovat tuto úroveň ceny.

Naše doporučení: Ideální je v této chvíli pořád zůstávat v USDT/fiatu a vyčkávat na dobrý čas nákupu. Na long pozice je momentální target 8400 pohých 5% nad aktuální cenou (tedy opravdu špatné risk-reward ratio. Pokud jste zastánci short pozic, tak si myslím, že ještě uvidíme o trošku vyšší ceny, takže bych je také v této chvíli neotevíral.

Úplně stejně co se týče altcoinů, tak bych v tuto chvíli neotevíral další pozice, ale pokud nějaké držíte v ziskových pozicích, nastavil bych SL na vstupní hodnotu, ale očekával bych v dalších několika dnech mírný růst.

 

Pokud se Vám analýza líbila, dejte nám prosím like, napište komentář, nebo dokonce sdílejte, moc nám to pomůže 🙂

Určitě nás nezapomeňte sledovat na facebooku a telegramu, ať Vám nic neunikne!

 

Napsat komentář